Naujienos

 

 Kovo 1–12 dienomis mokykloje vyko Kaziuko mugei skirta paroda, kurią organizavo: IUG pedagogė Jelena Šimelevič, mokyklos psichologė Marija Matiulevič. Parodoje buvo gausybė rankdarbių iš odos, medienos, vilnos, šiaudų ir t. t., kurie sužavėjo visus lankytojus. Darbų autoriai – mūsų mokiniai bei jų tėveliai. Toliau... 


 

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes... Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės personažas – tradicinės lietuviškos pramogos. 

Šiemet Užgavėnių šventė mūsų mokykloje smagiai ir triukšmingai praėjo kovo 1 dieną, antradienį, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos Audronė Gegieckienė, Almina Afonina, Marina Kuternickaja, Justina Kasporskaja. Kaip gi apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų? Persirengėliai šoko, dainavo, krėtė išdaigas. Šventinė vieta prisipildė juoko, linksmybių, ryškių spalvų. Toliau...


 Vasario 21 d., pirmadienį, 10 klasės moksleiviai kartu su klasės auklėtoju L. Ivaško surengė šventinį sveikinimą vienuoliktokams Šimtadienio proga. Skambėjo dešimtokų eilės, buvo demonstruojami vaizdo įrašai su mokyklos gyvenimo akimirkų nuotraukomis bei konkursais. Jaudinanti Šimtadienio šventė pranešė, kad iki egzaminų pradžios liko vos 100 dienų, kurių nevalia eikvoti veltui.  Toliau...


 Gruodžio 23 d., ketvirtadienį, mokykloje įvyko Kalėdinės eglutės šventė. Dėl susiklosčiusios nepalankios epidemiologinės situacijos šiais metais ši šventė vyko kiek kitaip. Klasės atsakingai ruošėsi šiam renginiui ir mokyklos fojė susitiko su Kalėdų Seneliu be žiūrovų. Nuotaikingai ir linksmai Kalėdų Senelis leido laiką su vaikais ir jų šventiniais pasirodymais. Visi mokiniai gavo dovanų. Mokyklos erdvės prisipildė šilta, nuoširdžia kalėdine atmosfera.

Vaizdo filmas: https://drive.google.com/file/d/1OIoSZE9DSLBbyDOfOVWteN2eDb93wT2f/view?usp=sharing


Mokykloje kasmet organizuojamas jau tradicija tapęs Kalėdinis sambo turnyras, šiemet vykęs gruodžio 22 dieną, trečiadienį. Jis prasidėjo sambo būrelio trenerio Vitalijaus Rindeikos sveikinimais ir linkėjimais sėkmingai parodyti savo jėgas. Pasisvėrę ir pasiskirstę pagal svorio kategorijas, varžybų dalyviai atliko gerą apšilimą. Linksmai ir kovingai nusiteikę vaikai pradėjo rungtis pagal nustatytą eiliškumą. Mergaitės ir berniukai įnirtingai varžėsi, iš visų jėgų stengėsi nugalėti savo varžovus. Sporto salėje tvyrojo azartiška rungtynių atmosfera, o susirinkę sirgaliai energingai palaikė savo draugus. Turnyro metu tikrai buvo į ką pažiūrėti: ir naujokai, ir patyrę imtynininkai demonstravo savo įgūdžius. Kaip ir visose varžybose, kažkas nugali, kažkas pralaimi. Tačiau turnyro rezultatai ne iš karto buvo paskelbti. Dalyviai surengė draugiškas vaišes. Čia nebuvo nugalėtojų ar pralaimėjusiųjų, visi šiltai bendravo ir skanavo saldumynų.

Turnyro rezultatai buvo paskelbti apdovanojimų ceremonijoje. Sambo treneris Vitalijus Rindeika įteikė medalius bei diplomus turnyro nugalėtojams įvairiose svorio kategorijose, pralaimėjusius skatino nenusiminti, kadangi ateityje dar bus daugybė sporto varžybų akimirkų ir treniruočių.
Vaizdo filmas: https://ok.ru/video/3706493536808  


Artėjant rudeniui į pabaigą, keičiasi gamta – ji ruošiasi pasitikti žiemą. Mūsų mokykloje taip pat viskas nestovi vietoje, keičiasi, eina pirmyn. Kiekvienais mokslo metais švenčiame įvairias kalendorines šventes atsižvelgdami į metų sezoniškumą. Lakričio 15–24 dienomis  mokykloje vyko Derliaus šventės konkursas-paroda „Rudenėlio stebuklai“, skirtas spalvingam ir gražiam metų laikui – rudeniui, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos Marina Kuternickaja ir Justina Kasporskaja. Dalyviai – pradinių klasių moksleiviai bei ikimokyklinukai. Ypatinga šventės dalis – rudeniškų dirbinių, pagamintų iš gamtos gėrybių, paroda, kuriuos darė patys vaikai. Kūrybiškiausi ir ryškiausi darbeliai užėmė prizines vietas, o jų autoriai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis Derliaus šventės uždarymo renginyje trečiadienį, lapkričio 24 d. Sveikiname šiuos mokinius, pelniusius prizines vietas:

I vieta – Maksim Grišan, Sofija Ioda.

II vieta – Agnija Nedelko, Angelina Kostiučenko.

III vieta – Amina Krinickaja, Angelina Dudko, Timofej Lavruščik. Toliau...


 Atėjo spalis, kartu su juo atėjo ir profesinė mokytojų šventė. Šiais mokslo metais Tarptautinę mokytojų dieną šventėme kiek kitaip. Mokiniai paruošė vaizdo filmą mokytojams, kuriame jie sužinojo savo astrologines prognozes laidoje „Ką žada žvaigždės?“ bei gavo gausybę sveikinimų spalio 5-ąją, antradienį. Skambėjo gražios eilės, nuoširdžios dainos bei nuotaikingi mokinių pasirodymai.

 

 Filmo nuoroda:

https://drive.google.com/file/d/1C7G218aBTt_8GYNscO4GJXmoD862cgUV/view?usp=sharing


  Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Mokslo metų pradžia kiekvieną iš mūsų įkvepia naujoms idėjoms. Šia švente prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis.

Mokslo metų pradžios šventė prasidėjo rugsėjo 1-osios rytą vykusiame iškilmingame renginyje, kuriame skambėjo mokyklos direktoriaus Jono Matiulevičiaus bei svečių sveikinimo žodžiai, dainos.

Po iškilmingos šventės mokyklos skambutis sukvietė moksleivius į tradicinę pirmąją pamoką, kurios tema šiais metais buvo „Baltarusijos žmonių vienybė yra nepriklausomos šalies pagrindas“.

Linkime mokiniams neišsenkančio entuziazmo, kūrybingumo, smalsumo, o jų mokytojams – kantrybės bei išminties. Toliau...


 Tarsi akimirka abiturientams prabėgo 11 metų mokykloje, tokių nuostabių ir nerūpestingų. Rodos, dar taip neseniai skambėjo rugsėjo 1-osios varpelis, kviečiantis 11-okus vesti nedrąsius pirmokėlius į salę. O dabar jau paskutinį kartą abiturientai susirinko į Atestatų įteikimo šventę. Tai graži, bet kartu ir graudi šventė, nes tai – atsisveikinimo su vaikyste, su nuostabiu moksleivišku gyvenimu diena. Visa, kas buvo gera, gražu, o gal ir nemiela mokykloje jau lieka praeity. 

Birželio 10 d., ketvirtadienį, mūsų mokykloje įvyko abiturientų Išleistuvės, kurių metu jau buvę vienuoliktokai gavo mokyklos baigimą patvirtinantį dokumentą – brandos atestatą, o devintokai – pagrindinį išsilavinimą patvirtinantį pažymėjimą. Šiandien vienuoliktokai jau dideli, suaugę, žinantys, ko nori pasiekti gyvenime. Patys gražiausi žodžiai, linkėjimai skirti jiems – abiturientams. Juos sveikino mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius, klasės auklėtoja Galina Masel. Devintokams nuoširdžius linkėjimus skyrė klasės auklėtojas Leonas Ivaško. Vėliau 11-okai gražiais padėkos žodžiais mokytojams ir tėvams atsisveikino su mokykla.

Gyvenkit, džiaukitės gyvenimu ir būkit laimingi, abiturientai!  Toliau...


 Gegužės 29-ąją, šeštadienį, po šventinių Mišių Pelesos šv. Lino bažnyčioje mokiniai, mokytojai, tėvai bei svečiai rinkosi į Paskutinio skambučio šventę. Patys gražiausi žodžiai, linkėjimai buvo  skirti abiturientams. Juos sveikino mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius bei jo pavaduotoja Rasa Kontautienė, svečiai iš LR generalinio konsulato Gardine, Varanavo rajono, klasės auklėtoja Galina Masel.  11-okai skyrė gražius padėkos žodžius mokytojams ir mokyklai. Renginys pasibaigė gražiu šventiniu valsu. 

Šventė praėjo, o prieš akis – pirmasis laiptelis į naują gyvenimą – brandos egzaminai, peržengus kurį galima bus šaukti: „Pasauli, aš ateinu!“. Toliau...


 Gegužės 15 d., šeštadienį, mokykloje vyko Sporto šventė, skirta Tarptautinei šeimos dienai. Tarpusavyje rungėsi komandos „Meilė“, „Šeimynėlė“, „Ištikimybė“. Šiltas ir saulėtas oras, aktyvus sportas, gera nuotaika bei azartas stadione – visa tai prisidėjo prie sėkmingo sporto renginio vykdymo. Renginio pabaigoje vyko apdovanojimai: 1vietą užėmė komanda „Šeimynėlė“, 2 vietą – „Meilė“, 3 – „Ištikimybė“. Sporto šventės dalyviai aktyviai ir turiningai praleido laisvalaikį, įgijo vertingos patirties bei patyrė daugybę džiugių akimirkų, kartu paminėdami Tarptautinę šeimos dieną. Toliau...


 

 

Virtualus sveikinimas Motinos dienos proga:

https://drive.google.com/file/d/1140pyYVxV406iZjhOOAf9KHkrtwgZrby/view?usp=sharing


Vasario 22 d. įvyko kūrybinių darbų-palinkėjimų konkursas „Lietuva mano širdyje“, skirtas Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Konkurse dalyvavo per 170 mokinių iš 19 užsienio lietuvių formaliojo ir neformaliojo ugdymo mokyklų. Sveikiname 9 klasės mokinę Kseniją Jakimovič, kuri 9–12 klasių piešinių grupėje laimėjo 2 vietą


 Vykdant renginių planą, sudarytą projektui „Lietuvių kalbos dienos – 2021” vykdyti, balandžio 15 d., ketvirtadienį, 1–5 klasių moksleiviai dalyvavo pasakorių konkurse, kuriame galėjo pademonstruoti savo oratorinius gebėjimus pristatydami prozos kūrinius bei literatūrines kompozicijas.

Balandžio 16 d., penktadienį, vyko pasakorių konkurso apdovanojimai. Sveikiname visus nugalėtojus: Alisa Papko – I vieta, Elvyra Struchovskaja ir Milana Daniletskaja – I vieta, Alesia Belogolovaja – II vieta, Anastasija Tetianec – III vieta. 1 klasės moksleiviai gavo pagyrimo raštą už kūrybišką pasakų sekimą, 5 klasės moksleiviai – už artistiškumą. Toliau...


 Balandžio 5–9 dienomis mokykloje vyksta Pradinukų savaitės renginiai, kurių organizatoriai – pradinių klasių mokytojos: Almina Afonina, Marina Kuternickaja, Justina Kasporskaja, Nijolė Andrušaitienė. Pradinukų savaitė – galimybė ne tik mokytis, bet ir išreikšti save. Ji ne tik pagilina vaikų žinias, bet teigiamai veikia mokinių kultūrinės pasaulėžiūros plėtimąsi, skatina kūrybinį aktyvumą, lavina estetinį skonį, taip pat gerina mokymosi motyvaciją. Siekiant sėkmingai organizuoti Pradinukų savaitę, buvo sudaryta savo turiniu ir idėjomis turtinga programa.

Balandžio 5 d., pirmadienį mokykloje vyko Mažosios Velykėlės, kurių metu pradinukai daugiau sužinojo apie kiaušinių marginimo tradicijas bei smagiai leido laiką žaisdami Velykų žaidimus. Toliau...

Balandžio 6 d., antradienį, pradinukai dalyvavo dailyraščio konkurse. Vaikai įsitikino, kad kiekvieno mūsų raštas savitas, individualus, atskleidžiantis dalelę mūsų pačių. Toliau...

Balandžio 7 d., trečiadienį, pradinukai dalyvavo smagiame ir nuotaikingame renginyje, kurio metu aktyviai leido laiką dainuodami lietuvių ir baltarusių liaudies dainas bei žaisdami liaudies žaidimus. Toliau

Balandžio 8 d., ketvirtadienį, pradinių klasių moksleiviai dalyvavo pasakorių konkurse, kuriame galėjo pademonstruoti savo oratorinius gebėjimus pristatydami prozos ir poezijos kūrinius. Toliau...

Trečioji kovo savaitė mūsų mokykloje buvo skirta vaikų knygai. Kovo 15–19 dienomis vyko renginių maratonas pradinių klasių moksleiviams „Kelionė į stebuklingą pasaulį“. Pradinukai dalyvavo viktorinoje „Knygos mylėtojai“, susipažino su knygnešystės istorija (kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena), klausėsi skaitomų pasakų, pabuvojo „neįprastų knygų pasaulyje“. Šių renginių organizatorė – pradinių klasių mokytoja ir bibliotekininkė Nijolė Andrušaitienė. Toliau...


 Vykdant projektą „Lietuvių kalbos dienos“ kovo 17–18 dienomis 10 ir 11 klasės mokiniai dalyvavo virtualioje lietuvių kalbos viktorinoje. Toliau...


Kovo 4–11 dienomis mokykloje vyko Kaziuko mugei skirta paroda, kurią organizavo: IUG pedagogė Jelena Šimelevič, darbų mokytojai Oleg Nedelko ir Nijolė Rimkuvienė. Parodoje buvo gausybė rankdarbių iš odos, medienos, vilnos, šiaudų ir t. t., kurie sužavėjo visus lankytojus. Toliau...


 Kovo 1 d., pirmadienį, 10 klasės moksleiviai surengė šventinį sveikinimą vienuoliktokėms Šimtadienio proga. Skambėjo dešimtokų eilės, buvo demonstruojamas vaizdo įrašas su sveikinimais. Taip pat vienuoliktokes sveikino ir mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius bei jo pavaduotoja Rasa Kontautienė. Šimtadienio sveikinimo organizatoriai – fizikos ir matematikos mokytoja Tatjana Oleneva bei 10 klasės moksleiviai. Ši jaudinanti šventė pranešė, kad iki egzaminų pradžios liko vos 100 dienų, kurių nevalia eikvoti veltui. Toliau...


 Vasario 22–26 dienomis mokykloje vyko kalbų savaitės renginiai, kurių organizatoriai – mokykloje dėstomų kalbų mokytojai: Valentina Švelnis (baltarusių kalba), Vilma Kvedaravičienė (lietuvių kalba), Leonas Ivaško (lietuvių kalba), Galina Masel (rusų kalba), Lilija Dzekevič (anglų kalba). Kalbų savaitė – galimybė ne tik mokytis, bet ir išreikšti save. Ji ne tik pagilina kalbų žinias, bet teigiamai veikia mokinių kultūrinės pasaulėžiūros plėtimąsi, skatina kūrybinį aktyvumą, lavina estetinį skonį, taip pat gerina kalbų mokymosi motyvaciją. Siekiant sėkmingai organizuoti kalbų savaitę, buvo sudaryta ir sėkmingai įvykdyta savo turiniu ir idėjomis turtinga programa. Vyko lingvistinių koliažų paroda (lietuvių, rusų, anglų, baltarusių kalbų), mokiniai dalyvavo nuotolinėje skaitovų popietėje „Skamba gimtoji kalba“, atliko viktorinos „Kalbų pasaulyje užduotis“, varžėsi kaligrafijos konkurse, dalyvavo akcijoje „Mandagūs žodžiai“. Vasario 26 d., penktadienį, vyko apdovanojimai. Aktyviausieji dalyviai gavo pagyrimo raštus ir atminimo dovanėles.  Spalvingai ir sėkmingai praėjo kalbų savaitė. Visų klasių mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose. Kiekviena diena mokykloje buvo ypatinga, kažkuo įdomi. Visi įsitikino, kad kalbų savaitė – ryškus ir įdomus įvykis mokyklos gyvenime, parodęs gerą mokinių kūrybiškumo potencialą, aukštą kalbų mokėjimo lygį, sėkmingą projektų organizavimą. Be to, šių metų kalbų savaitės renginiais mes prisidėjome prie Lietuvių kalbos dienų projekto. Toliau...


 Antradienį, vasario 16-ąją, pasipuošę trispalvėmis mokyklos aktų salėje susirinkome į renginį, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. 7–11 klasių moksleiviai dalyvavo viktorinoje „50 klausimų apie Lietuvą“. Pradžioje sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius. Vėliau viktorinos dalyvius teigiamai nuteikė bei gerą nuotaiką palaikė mokinių muzikiniai pasirodymai. Renginio organizatoriai – Nijolė ir Petras Rimkai. Sveikiname 8 klasės moksleivius, kurie surinko daugiausia balų ir užėmė I vietą. Visi viktorinos dalyviai gavo atminimo dovanėles. Toliau...


Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes... Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės personažas – tradicinės lietuviškos pramogos. 

Šiemet Užgavėnių šventė mūsų mokykloje smagiai ir triukšmingai praėjo vasario 16 dieną, antradienį, kurią organizavo pradinių klasių mokytoja Nijolė Andrušaitienė. Kaip gi apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų? Persirengėliai šoko, dainavo, krėtė išdaigas. Šventinė vieta prisipildė juoko, linksmybių, ryškių spalvų.  Toliau...


Sausio 13 d., trečiadienis, mokykloje prasidėjo pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti. 8.50 mokiniai kartu su mokytojais mokyklos languose uždegė žvakutes – vienybės ir atminimo simbolius. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą. Taip pat klasių auklėtojai mokiniams demonstravo skaidres apie Sausio 13-ąją. Vėliau, po pirmos pamokos, 6–9 klasių moksleiviai vidiniame mokyklos kiemelyje piešė Vilniaus televizijos bokštą su trispalve. Po antros pamokos 1–5 klasių moksleiviai skandavo šūkius apie Lietuvą. Po trečios pamokos 10–11 klasių mokiniai sudainavo dainą „Laisvė“.

Kokia Sausio 13-osios reikšmė, kodėl taip brangios žuvusiųjų aukos, visuomenės išgyvenimai tą dieną ir praradimai bei apginta Lietuva – apie visa tai mokiniai sužinojo dalyvaudami Laisvės gynėjų dienos renginiuose, kuriuos organizavo pradinių klasių mokytoja Almina Afonina ir fizikos bei matematikos mokytoja Tatjana Oleneva.

Rimti ir susikaupę prisiminėme ir pagerbėme dieną, kai 1991-aisiais Lietuvos piliečių vieningumo dėka buvo apginta laisvė. Toliau...
https://drive.google.com/file/d/1Gptxq3gpgLnPA7ltERK6uweY-lAmjkvq/view?usp=sharingGruodžio
23 d., trečiadienį, mokykloje įvyko Kalėdinės eglutės šventė. Dėl susiklosčiusios nepalankios epidemiologinės situacijos šiais metais ši šventė vyko kiek kitaip. Klasės atsakingai ruošėsi šiam renginiui ir mokyklos fojė susitiko su Kalėdų Seneliu be žiūrovų. Nuotaikingai ir linksmai Kalėdų Senelis leido laiką su vaikais ir jų šventiniais pasirodymais. Visi mokiniai gavo dovanų. Mokyklos erdvės prisipildė šilta, nuoširdžia kalėdine atmosfera. Nors už lango sniego dar nebuvo, tačiau širdyje mes visi pajutome šventę. Toliau...


Anksčiau artėjant didžiosioms metų šventėms dauguma rašydavo sveikinimus, laiškus, atvirukus ir siųsdavo juos paštu savo draugams bei artimiesiems. Tačiau elektroninio pašto ir šiuolaikinių technologijų amžiuje mums pradėjo trūkti tokių paprastų dalykų – tikrų popierinių laiškų, atvirukų. Tam, kad būtų atgaivinta ši nuostabi šventinė tradicija, mūsų mokykloje gyvuoja „Kalėdinio pašto“ akcija. Švenčių belaukiant visi norintys gali siųsti atviruką su šiltais linkėjimais ir pajausti tą ypatingą ir truputį stebuklingą šventinę atmosferą. Akcijos iniciatorė – matematikos ir fizikos mokytoja Tatjana Oleneva.

Visą gruodį „Kalėdinis paštas“ rinko mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų laiškus, o gruodžio 23 dieną, trečiadienį, ši akcija pasibaigė ir dauguma gavo ne tik laiškus su šventiniais sveikinimais, atvirukais, bet ir teigiamas emocijas, šiltą bendravimą ir nuoširdų džiaugsmą.


Artėjant rudeniui į pabaigą, keičiasi gamta – ji ruošiasi pasitikti žiemą. Mūsų mokykloje taip pat viskas nestovi vietoje, keičiasi, eina pirmyn. Kie

kvienais mokslo metais švenčiame įvairias kalendorines šventes atsižvelgdami į metų sezoniškumą. Laрkričio 16–20 dienomis mokykloje vyko Rudenėlio šventės konkursas, skirtas spalvingam ir gražiam metų laikui – rudeniui, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos Marina Kuternickaja, Justina Kasporskaja, Almina Afonina ir Nijolė Andrušaitienė. Dalyviai – pradinių klasių moksleiviai. Ypatinga šventės dalis – rudeniškų dirbinių, pagamintų iš gamtos gėrybių, paroda, kuriuos darė patys vaikai. Kūrybiškiausi ir ryškiausi darbeliai užėmė prizines vietas, o jų autoriai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Toliau...


 Lapkričio mėnesį, įgyvendinant projektą „Pelesos krašto šviesuoliai“, skirtą paminėti Pelesos krašto šviesuolės Marijos Kruopienės 100-ąsias gimimo metines, buvo prisiminti kiti iškilūs žmonės, kilę ir puoselėję lietuvybę Pelesoje: Izidorius Šimelionis, Jonas Radziulis. Vyko piešinių konkursas „Iš mano krašto istorijos“, kuriame dalyvavo Pelesos, ir Rimdžiūnų vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba bei Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla. Mokykloje buvo organizuota piešinių paroda. Projekto metu buvo parengtos užduotys, kurias mokiniai savarankiškai atliko domėdamiesi Pelesos krašto istorija bei žymiais žmonėmis. Piešinių konkurso nugalėtojai ir kiti aktyviausi projekto dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Lietuvių bendruomenės nariams buvo organizuota popietė, kurios metu vyko diskusija apie projektą bei Pelesos krašto paveldą ir istoriją. Projekto organizatoriai: Leonas Ivaško, Justina Kasporskaja.

Projektą finansavo LR Užsienio reikalų ministerija.  Toliau...


 Lapkričio 17 d., antradienį, mūsų mokytojai dalyvavo nuotoliniame kvalifikacijos kėlimo seminare užsienio mokykloms „Vaiko socialinė-emocinė sveikata mokykloje“, kurį organizavo Vilniaus lietuvių namų gimnazija. Toliau...


Rugsėjo 26 d., šeštadienį, mokykloje įvyko tradicija jau tapusi Sporto ir turizmo šventė Pelesoje, kurioje rungėsi mokinių rinktinės „Pelesa“ ir „Lietuva“, tėvų bei mokytojų komandos. Projekto rėmėjas – LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

Vaizdo filmas:


Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Mokslo metų pradžia kiekvieną iš mūsų įkvepia naujoms idėjoms. Šia švente prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis.

Mokslo metų pradžios šventė prasidėjo rugsėjo 1-osios rytą vykusiame iškilmingame renginyje, kuriame skambėjo mokyklos direktoriaus Jono Matiulevičiaus bei svečių sveikinimo žodžiai, dainos.

Po iškilmingos šventės mokyklos skambutis sukvietė moksleivius į tradicinę pirmąją pamoką, kurios tema šiais metais buvo „Čia aš užaugau, ir šis kraštas man brangus“.

Linkime mokiniams neišsenkančio entuziazmo, kūrybingumo, smalsumo, o jų mokytojams – kantrybės bei išminties. Toliau... 


 Tarsi akimirka abiturientams prabėgo 11 metų mokykloje, tokių nuostabių ir nerūpestingų. Rodos, dar taip neseniai skambėjo rugsėjo 1-osios varpelis, kviečiantis 11-okus vesti nedrąsius pirmokėlius į salę. O dabar jau paskutinį kartą abiturientai susirinko į Atestatų įteikimo šventę. Tai graži, bet kartu ir graudi šventė, nes tai – atsisveikinimo su vaikyste, su nuostabiu moksleivišku gyvenimu diena. Visa, kas buvo gera, gražu, o gal ir nemiela mokykloje jau lieka praeity.

Laikas prabėgo tarsi akimirka... Birželio 10 d., trečiadienį, mokykloje įvyko abiturientų Išleistuvės, kurių metu jau buvę vienuoliktokai gavo mokyklos baigimą patvirtinantį dokumentą – brandos atestatą, o devintokai – pagrindinį išsilavinimą patvirtinantį pažymėjimą. Šiandien vienuoliktokai jau dideli, suaugę, žinantys, ko nori pasiekti gyvenime. Patys gražiausi žodžiai, linkėjimai skirti jiems – abiturientams. Juos sveikino mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius, pavaduotoja Antanina Arbačiauskienė, klasės auklėtoja Nijolė Rimkuvienė bei pirmoji mokytoja Nijolė Andrušaitienė. Teresė Metiun tarė sveikinimo žodžius visų vienuoliktokų tėvų vardu.  Taip pat visi pasižiūrėjome šventinį vaizdo įrašą su sveikinimais abiturientams, kurį atsiuntė LR generalinio konsulato Gardine konsulė Jolanta Tubaitė. Devintokams nuoširdžius linkėjimus skyrė klasės auklėtoja Tatjana Oleneva. Vėliau 11-okai gražiais padėkos žodžiais mokytojams ir tėvams atsisveikino su mokykla.

Gyvenkit, džiaukitės gyvenimu ir būkit laimingi, abiturientai! Toliau...


 Gegužės 25 d., penktadienį,mokykloje nuskambėjo paskutinis skambutis, kuris reiškia, kad baigėsi mokslo metai ir atėjo vasaros atostogos. 9 ir 11 klasių moksleivių dar laukia rimti išbandymai – egzaminai.

Linkime mūsų mokiniams geros vasaros, įsimintinų įspūdžių, o 9-okams ir 11-okams –  sėkmingos egzaminų sesijos! Toliau...


 


Gegužės 8 d.
, penktadienį, mūsų mokytojai dalyvavo nuotoliniame seminare užsienio mokykloms „Pamokos  kitaip. Nuotolinis darbas“, kurį organizavo Vilniaus lietuvių namų gimnazija. Seminaro dalyviai sužinojo, kaip naudojimasis informacinėmis komunikacinėmis technologijomis gali padėti organizuoti nuotolinį mokymą, kokias skaitmenines priemones ir virtualias platformas galima naudoti dirbant su mokiniais virtualioje aplinkoje. Toliau...


 

Kovo mėnesį mūsų mokyklos mokiniai bei PUG auklėtiniai dalyvavo Akmenės rajono Akmenės gimnazijos organizuojamame tarptautiniame projekte „Velykų papročiai“ ir projekto kūrybinių darbų virtualioje parodoje. Vaikai įvairiais būdais kūrė velykinius margučius ir jų nuotraukas siuntė projekto organizatoriams. Kūrybinių darbų nuotraukos bei jų vaizdo pristatymai yra paskelbti virtualioje erdvėje.

 Projekto grupė socialiniame tinklapyje Facebook:   https://www.facebook.com/groups/341310889338912/?epa=SEARCH_BOX

 Tarptautinis projektas „Velykų papročiai“. Nuotraukų galerija: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1754466464690007&type=3

 Virtuali projekto darbų paroda (vaizdo įrašai): http://kristianaweebly.weebly.com/velyk370-papro268iai.html


 Kovo 11-ąją, trečiadienį, pasipuošę trispalvėmis visa mokyklos bendruomene susirinkome paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginį organizavo M. Kuternickaja, J. Kasporskaja, I. Oleinik ir L. Ivaško. Šventės pradžioje įžanginį žodį tarė mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius, kuris taip pat perskaitė Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Užsienio lietuvių skyriaus vedėjos Virginijos Rinkevičienės,  PLB pirmininkės Dalios Henke sveikinimus Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Skambėjo nuostabi muzika, gražūs žodžiai bei patriotinės dainos apie Lietuvą, todėl širdyje buvo gera ir džiugu. Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajausti bendrystę su Lietuva  .https://www.youtube.com/watch?v=IRcnuvk20bw


 Vasario 28 d., penktadienį, 9–11 klasių moksleiviai dalyvavo VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamame Nacionaliniame diktante – tarptautiniame suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinančiame konkurse, kuriame visi norintys gali išbandyti savo lietuvių kalbos žinias. Toliau...


Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes... Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės personažas – tradicinės lietuviškos pramogos. 

Šiemet Užgavėnės, galima sakyti, praėjo be sniego. Tačiau kaip gi apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų? Taigi, linksmai ir triukšmingai praėjo Užgavėnių šventė mūsų mokykloje vasario 25 dieną, antradienį, kurią organizavo pradinių klasių mokytoja Nijolė Andrušaitienė. Persirengėliai šoko, dainavo, krėtė išdaigas. Šventinė vieta prisipildė juoko, linksmybių, ryškių spalvų. Toliau...


 Vasario 21 d., penktadienį,vyko renginys, skirtas Kalbų savaitės uždarymui ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienai. Mokiniai bei mokytojai buvo iš anksto paruošę įdomius pasirodymus, kurių metu skambėjo poetinės eilės ir nuoširdūs žodžiai lietuvių, rusų, baltarusių ir anglų kalbomis. Visa tai buvo demonstruojama pažintiniame vaizdo filme. Renginio pabaigoje buvo apdovanoti aktyviausieji Kalbų savaitės renginių dalyviai. Džiugu, kad visi nuoširdžiai dalyvavo šiame projekte, skirtame kalbinei ir kultūrinei įvairovei paminėti. Toliau...


Vasario 20-ąją mokykloje nestigo geros nuotaikos – abiturientai šventė šimtadienį, kuris, kaip ir kiekvienais metais, buvo įsimintinas. Tai – mūsų mokykloje tradicinis renginys,  kaskart stebinantis ir nepaliekantis abejingų. Ne išimtis ir šis šimtadienis – graži, žaisminga, puošni šventė. Šių metų šventinę programą rengė Tatjana Oleneva, Galina Masel kartu su 9-10 klasių moksleiviais. Ši jaudinanti šventė pranešė, kad iki egzaminų pradžios liko vos 100 dienų, kurių nevalia eikvoti veltui.  Toliau...


Vasario 20 d., ketvirtadienį, vykstant Kalbų savaitės renginiams pradinių klasių moksleiviai dalyvavo lietuvių liaudies pasakų skaitymuose mokyklos muziejuje. Vėliau pradinukai varžėsi protų mūšyje „Kalba mane augina“, atlikdami užduotis lietuvių, rusų, baltarusių ir anglų kalbomis. Taip pat šią dieną mokykloje vyko pradinių klasių dailyraščio konkurso darbų paroda. Toliau...


 Vasario 19 d., trečiadienį, mūsų mokiniai dalyvavo protų mūšyje „Kalbų pasaulyje“. Tarpusavyje varžėsi komandos „Alfa“ ir „Omega“. Mokiniai stropiai ir aktyviai atliko visas užduotis lietuvių, rusų, baltarusių ir anglų kalbomis. Su nedidele taškų persvara laimėjo komanda „Alfa“.Toliau...


 Vasario 18 d., antradienį, mokiniai ir mokytojai susirinko į „Poezijos popietę“, kurios metu skaitovai deklamavo žymių rašytojų eiles lietuvių, rusų, baltarusių ir anglų kalbomis. Toliau...


 Vasario 17-21 dienomis mokykloje vyksta Kalbų savaitės renginiai, kuriuos organizuoja mokykloje dėstomų kalbų mokytojai: lietuvių, rusų, baltarusių ir anglų.

Vasario 17 d. , pirmadienį, mokyklos aktų salėje vyko Kalbų savaitės atidarymo renginys „Jei draugauja žmonės, draugauja ir kalbos“. Pasirodymai skirtingomis kalbomis keitė vieni kitus, skambėjo gražiausi žodžiai, skirti kalbai ir Tėvynei. Renginio svečiai dar kartą įsitikino, kad pasaulyje daug skirtingų kalbų ir visos jos savaip gražios, ypatingos. Toliau...


 Penktadienį, vasario 14-ąją, pasipuošę trispalvėmis mokyklos aktų salėje susirinkome į renginį, skirtą artėjančiai Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Poetinės eilės ir nuoširdūs žodžiai, skambantys iš mokinių lūpų, patriotinės dainos bei šokiai – visa tai buvo skirta Lietuvai. Tą dieną mokykloje buvo šviesu, gera, nes iškilmingai paminėjome Lietuvai ir jos žmonėms svarbią dieną – Vasario 16-ąją. Toliau...


 Vasario 6 d., ketvirtadienį, mokinių komandos „Olimpis“ ir „Draugystė“ varžėsi viktorinoje „Pelesos Radasta“, skirtoje Marijos Kruopienės 100-osioms metinėms. Džiugu, kad moksleiviai domisi savo krašto istorija ir jo įžymiais žmonėmis. Toliau...


Vasario 5 d., trečią Marijos Kruopienės atminimui skirtos savaitė dieną, mokyklos istoriniame-etnografiniame muziejuje vyko atvirų durų diena, todėl čia visą laiką buvo gausu svečių. Mokiniai ir mokytojai turėjo progą plačiau susipažinti su lietuvybės puoselėtojos, Pelesos krašto šviesuolės Marijos Kruopienės gyvenimu bei veikla.  Toliau..


Vasario 4 d., antradienį, toliau tęsėsi Pelesos krašto madonos, nenuilstančios lietuvybės puoselėtojos, poetės ir rašytojos Marijos Kruopienės gimimo 100-mečiui skirta savaitė. Turėjome puikią progą pažiūrėti dokumentinį filmą apie Pelesos kraštą bei Mariją Kruopienę „Pelesos milžinai“. Toliau...


Minint Marijos Kruopienės 100-ąsias gimimo metines vasario 3–6 dienomis mūsų mokykloje vyksta įvairūs renginiai, skirti pagerbti ir prisiminti šią didžią Pelesos krašto šviesuolę.

Vasario 3 d., pirmadienį, visa mokyklos bendruomene rinkomės aktų salėje į renginį, kuriame visi artimiau susipažinome su Marijos Kruopienės biografija ir kūryba. Toliau...


2019 m.  lapkričio 25 d. - gruodžio 31d. Lietuvoje vyko Tarptautinis projektas „DRAUGYSTĖS PYNĖ“, kurį organizavo Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras. Projekto tikslas – paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Projekto metu buvo organizuota kūrybinių darbų paroda, kurioje dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikai, 1-12 klasių mokiniai bei vaikai ir mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Kūrybinis darbas – mandala. Mųsū mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtinės Aliona Bazylevič, Zoja Zagreba, Valerija Barikajeva, ir Jevgenija Korneva pristatė kolektyvinį darbą iš gamtinės medžiagos. Visos mergaitės buvo apdovanotos padėkomis už aktyvų dalyvavimą projekte. 
  


Kasmet gruodis yra ypatingas metas mūsų mokykloje. Tai gražiausių metų švenčių – šv. Kalėdų ir Naujųjų metų – laukimo laikotarpis. Gaminome kalėdines dekoracijas, puošėme mokyklą, siuntėme laiškus Kalėdų paštu savo draugams ir artimiesiems mokykloje, ruošėmės Kalėdinės eglutės šventei...

     Gruodžio 27 d., penktadienį, mokykloje įvyko Kalėdinės eglutės šventė „Spragtuko nuotykiai“. Šiam renginiui atsakingai ruošėsi visos klasės, todėl svečiai išvydo nuostabius moksleivių pasirodymus. Šventę vainikavo Kalėdų Senelio ir Snieguolės pasirodymas. Visi vaikučiai, pašokę ir pasilinksminę su Seneliu, gavo dovanų. Nuotaikingai ir linksmai praėjo šventė mokykloje, visiems suteikusi daug teigiamų emocijų, pradžiuginusi šilta, kalėdine atmosfera. Nors už lango sniego dar nebuvo, tikimės, kad visi po žiemos atostogų sugrįš į mokyklą pailsėję ir kupini naujų idėjų! Žiūrėti video


Gruodžio 19 d. geriausi mokyklos mokiniai dalyvavo pirmosios šalies ponios Dalios Numgaudienės priėmime Prezidentūroje, Lietuvos širdyje Vilniuje.

Nuoširdžiausiai dėkojame  už suteiktą galimybę Kalėdų laukimu pasidžiaugti su gražia užsienio lietuvių šeima. 


 

"Pelesos krašto lietuviai“ – trumpametražis dokumentinis filmas apie Pelesos kraštą, esantį Baltarusijoje, kuriame savo mintimis ir prisiminimais dalijasi vietiniai lietuviai, skirtingų kartų atstovai. https://drive.google.com/open?id=1wYo3Se5RbdfunQ4dlPe8DTNjWCAyzKQi


Minint Lietuvių chartos įkūrimo 70-metį, 2019-iejie yra paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Prisidedant prie šių metų minėjimo, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras Vilniuje organizavo virtualų festivalį „T.Y.Čia“. Viena iš jo dalių – piešinių konkursas, pakvietęs po visą pasaulį išsibarsčiusius 3–19 metų amžiaus lietuvaičius iliustruoti jų mėgstamiausią lietuvių poeto eilėraštį. Taip pat gruodžio 6 dieną, penktadienį, Vilniaus vaikų ir jaunimo centre įvyko pats virtualus festivalis „T.Y.Čia“. Jame dalyvavo ir mūsų pedagogai bei mokiniai: mokyklos direktorius Jonas Matiulevičius, mokytojai Petras Rimkus, Marina Kuternickaja, Leonas Ivaško bei moksleivės Laima Kuternickaja ir Dominika Bortaševič. Sveikiname Laimą Kuternickają (mokytoja Marina Kuternickaja) ir Gražiną Zubrik (mokytoja Irina Oleinik), tapusias šio festivalio piešinių konkurso laureatėmis! Toliau...

https://ok.ru/video/1874618157608


2019 metai Lietuvoje skirti Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms. J. Tumas-Vaižgantas – viena ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių.  Energija, optimizmu ir tolerancija pelnė neprilygsta­mą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių. Jo asmenybei atskleisti skirtas naujausias LRT dokumentinis filmas „Tumo kodeksas“. 

Lapkričio 29 d., penktadienį, mūsų mokykloje buvo gausu svečių, kurie atvyko iš Lydos, Gardino, Minsko, Rimdžiūnų į LR ambasados Minske organizuotą renginį – dokumentinio filmo „Tumo kodeksas“ peržiūrą. Šiame susitikime taip pat dalyvavo ir filmo režisierius Eimantas Belickas, kuris dalijosi savo patirtimi bei mintimis apie filmo kūrimą. 

Dėkojame LR ambasadai Minske už šį organizuotą kultūrinį renginį mūsų mokykloje. Toliau...


 Kiekvienais mokslo metais švenčiame įvairias kalendorines šventes atsižvelgdami į metų sezoniškumą. Lakričio 20 dieną, trečiadienį, mokykloje įvyko Rudenėlio šventė, skirta spalvingam ir gražiam metų laikui – rudeniui, kurią organizavo pradinių klasių mokytojos Justina Kasporskaja ir Nijolė Andrušaitienė. Dalyviai – pradinių klasių moksleiviai, priešmokyklinukai bei svečiai.

Šios šventės metu vaikučiai aktyviai leido laiką dalyvaudami komandinėse estafetėse bei mindami mįsles. Į renginį atėjo ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai. Mažieji priešmokyklinukai šventės svečius pradžiugino savo rudeniškais pasirodymais: žaidimais bei šokiais. Neįprasta renginio dalimi tapo rudeniškų dirbinių, pagamintų iš gamtos gėrybių, paroda, kuriuos darė patys vaikai. Kūrybiškiausi ir ryškiausi darbeliai užėmė prizines vietas: Aleksandr Balciukevič – I vieta, Maksim Grišan ir Angelina Kostiučenko – II vieta, Agnija Nedelko – III vieta.

Nors už lango laukus gaubia pilkuma, kartais pliaupia lietūs, jau ir šaltis netoli, bet mokykloje skambėjo skardus vaikų ir suaugusiųjų juokas. Šventė prabėgo linksmai ir spalvingai, koks paprastai ir būna ruduo. Toliau...


Lapkričio 18 d. vyko PUG pažintinė ekskursija į mokyklos biblioteką. Ji paliko  priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams didelį įspūdį. Toliau...


Priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai tapo ekologinio konkurso "Mano žalioji palangė" nugalėtojais ir buvo apdovanoti diplomais ir dovanomis. Konkurso organizatoriai buvo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.Toliau...


Lapkričio 6 dieną, trečiadienį 2–10 klasių moksleiviai kartu su mokytojais Nedelko O., Ivaško L., Oleinik I. dalyvavo įdomiose ekskursijose. Mes apsilankėme stiklo gamykloje „Neman“, kurioje po ekskursijos gavome dovanų, pasivaikščiojome pasakų fantazijų atmosferos kupinoje sodyboje Litovkos kaime, pabuvojome prie Naugarduko pilies liekanų. Ekskursijų diena pasibaigė apsilankymu Adomo Mickevičiaus namų muziejuje, kur arčiau susipažinome su šia didžia asmenybe. Visi kelionės dalyviai važiavo namo pasisėmę naujų žinių, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

https://ok.ru/video/1844689570344


Pagal LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamą projektą "Lietuva: atgal į praeitį" (vadovė – Justina Kasporskaja) lapkričio 5 dieną 1-11 klasių moksleiviai dalyvavo įdomiuose ir pažintiniuose renginiuose ir išvykose, kurių metu artimiau susipažino su Lietuvos istorija ir kultūra. 

https://ok.ru/video/1843848677928 


Lapkričio 1-ąją minima Visų šventųjų diena, kuri paprastai prasideda bažnyčioje, kai katalikų tikintieji meldžiasi už visus šventuosius. Po Mišių dauguma skuba į kapines atminti mirusiuosius. Tačiau jei pirmąją dieną nepavyko patekti į kapines, tai galima padaryti lapkričio 2-ąją, tam yra Visų mirusiųjų diena – Vėlinės. 

Spalio 30-ąją, trečiadienį, mokykloje įvyko renginys „Atminties žvakutė“, skirtas mirusiems atminti, kurį organizavo lietuvių kalbos ir istorijos mokytojas Leonas Ivaško. Mokytojai ir moksleiviai aktų salėje susirinko pabūti kartu, apmąstyti Vėlinių šventės prasmę. Mokiniai dainavo lyrines dainas, skaitė eiles, skirtas Visų mirusiųjų pagerbimo šventei. Renginyje dalyvavo ir Pelesos parapijos klebonas kun. Leonas Ladyšius. Renginio pabaigoje visi kartu pasimeldėme už gimines ir artimuosius, kurių jau nėra tarp mūsų. Degančių žvakių šviesa, nuoširdžios mintys ir maldos – taip mes pagerbėme visus mirusiuosius. Тоliau...


Atėjo spalis, kartu su juo atėjo ir profesinė mokytojų šventė. Spalio 4-osios rytą visur tvyrojo džiugi atmosfera: aplink gausu šypsenų, gėlių, šiltų žodžių ir teigiamų emocijų. Be to, šią dieną, skirtą artėjančiai Tarptautinei mokytojų dienai, mokykloje tradiciškai įvyko ir mokinių Savivaldos diena. Jaunimas drąsiai ir atsakingai perėmė į savo rankas mokyklos valdymą, tvarką ir pamokų vedimą. O mokytojai tapo 12 klasės mokiniais ir dalyvavo vyresnių klasių moksleivių organizuotose pamokose, po kurių įvyko šventinis koncertas, skirtas artėjančiai Tarptautinei mokytojų dienai. Nuotaikingai pasibaigusi šventinė diena paliko malonių įspūdžių, priminė, kaip gera būti mokytoju. Toliau...


 Gražų rudenišką rugsėjo 22-osios rytmetį, sekmadienį, į Pelesą atskubėjo daugybė svečių, juk bažnyčioje vyko šv. Lino atlaidai, o mokykloje – Pelesos lietuvių visuomeninio susivienijimo „Gimtinė“ surengta Lietuvių kultūros diena Pelesoje. Išskirtiniu parapijos atlaidų, skirtų bažnyčios atšventinimo 30-mečiui, bruožu šiais metais tapo Baltarusijos Vitebsko vyskupo Olego Butkevič apsilankymas. Po šv. Mišių buvo surengta procesija aplink bažnyčią.
Vėliau visi skubėjo į šalia esančią mokyklą, kur svečių laukė mokinių ir mokytojų parengtas koncertas. Šiais metais Lietuvių kultūros diena Pelesoje buvo skirta Izidoriaus Šimelionio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Skambėjo daug gražių žodžių bei atsiminimų apie mūsų krašto globėją Izidorių Šimelionį,  gausybė sveikinimo žodžių mokyklos direktoriui, mokytojams bei mokiniams, susirinkusiems vietiniams gyventojams ir svečiams. Pabaigoje, kaip visada, svečiai vaišinosi skaniais lietuviškais patiekalais. Neabejotina, kad šventinis rugsėjo sekmadienis įsiminė ir atvykėliams, ir pelesiškiams. Toliau...


 Mokslo ir žinių diena – šurmulinga šventė ir susikaupimo akimirka prieš didelį darbą. Mokslo metų pradžia kiekvieną iš mūsų įkvepia naujoms idėjoms. Šia švente prasideda kiekvieno iš mūsų naujas, baltas gyvenimo knygos puslapis.

Mokslo metų pradžios šventė prasidėjo rugsėjo 2-osios rytą. Pirmiausia visi susirinkome bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už turiningus bei darbingus naujuosius mokslo metus. Vėliau šventiniai renginiai tęsėsi mokyklos aktų salėje vykusiame iškilmingame renginyje, kuriame skambėjo sveikinimo žodžiai, dainos.

Po iškilmingos šventės mokyklos skambutis sukvietė moksleivius į tradicinę pirmąją pamoką.

Linkime mokiniams neišsenkančio entuziazmo, kūrybingumo, smalsumo, o jų mokytojams – kantrybės bei išminties. Toliau...


Tarsi akimirka abiturientams prabėgo 11 metų mokykloje, tokių nuostabių ir nerūpestingų. Rodos, dar taip neseniai skambėjo rugsėjo 1-osios varpelis, kviečiantis 11-okus vesti nedrąsius pirmokėlius į salę. O dabar jau paskutinį kartą abiturientai susirinko į Atestatų įteikimo šventę. Tai graži, bet kartu ir graudi šventė, nes tai – atsisveikinimo su vaikyste, su nuostabiu moksleivišku gyvenimu diena. Visa, kas buvo gera, gražu, o gal ir nemiela mokykloje jau lieka praeity.

Laikas prabėgo tarsi akimirka... Birželio 8 d., šeštadienį, mokykloje įvyko abiturientų išleistuvių vakaras, kurio metu jau buvę vienuoliktokai gavo mokyklos baigimą patvirtinantį dokumentą – brandos atestatą. Šiandien jie jau dideli, suaugę, žinantys, ko nori pasiekti gyvenime. Patys gražiausi žodžiai, linkėjimai skirti jiems – abiturientams. Juos sveikino mokytojai, tėvai. 11-okai skyrė gražius padėkos žodžius mokytojams ir tėvams, su ašaromis akyse padainavę dainą.

Gyvenkit, džiaukitės gyvenimu ir būkit laimingi, abiturientai! Toliau...


STOVYKLA - 2019